یافتن موضوع جدید برای پایان نامه

یافتن موضوع جدید برای پایان نامه
یکی از دغدغه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد از همان ترم ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی انتخاب موضوع پایان نامه و استاد راهنما است تا بتوانند یک کار پژوهشی خوب ارائه دهند. در این نوشته سعی بر آن داریم تا شما را با نحوه انتخاب موضوع پایان‌نامه آشنا کنیم.
۱- اولین مرحله آشنایی با توانایی‌های خود است، اینکه از نظر تئوری در کدام موضوع قوی تر هستید و پایه علمی مناسبی دارید، میتواند به شما در روند انجام کار تحقیقی بسیار کمک کند.
۲- دومین مرحله شناخت استاد راهنما مربوطه است که باید ببینید که آیا قادر هستید در طول یک سال با ایشان همکاری کنید یا نه و ایشان در زمینه موردنظر شما کار میکنند یا نه؟
۳- سومین مرحله سرچ کردن در مورد موضوع موردنظر می‌باشد. (روش‌های سرچ برای انتخاب موضوع پایان نامه در قسمت‌های بعدی ارائه می‌شود)
۴- بعد از انتخاب موضوع اگر کار شما آزمایشگاهی بود، ابتدا یک برآورد مالی و زمانی و امکاناتی برای انجام پروژه انجام دهید.
۵- اگر کار شما نرم‌افزاری بود حتما سعی کنید که از دوستان یا سال بالایی‌ها یا اساتید کسی را داشته باشید که نرم افزار موردنظر را مسلط باشد، که اگر در طی انجام پایان نامه به مشکل برخوردید به راحتی قابل حل باشد.
۶- اگر کار شما آماری است و نیاز به داده‌برداری میدانی دارد، حتما به ارگان مربوطه که باید داده ها را از آنجا دریافت کنید دسترسی داشته باشید در غیر اینصورت در جمع آوری داده های میدانی به مشکل برخواهید خورد.
مشاوران ما در گروه پژوهشی پژوهنده آماده پاسخگویی به سوالات شما و مشاوره و راهنمایی در تمام زمینه های پژوهشی می باشند.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *