این بخش از سایت با هدف کمک به جامعه علمی کشور با تمرکز بیشتر بر حوزه‌های اصلی فعالیت سایت راه‌اندازی شده است.
اولین کاری که دانشجو برای پایان نامه خود با آن رو به رو خواهد شد، انتخاب موضوع پایان نامه به صورت صحیح می باشد که باید چند عامل را برای انتخاب موضوع مورد نظر خود در نظر گیرد:
●        عدم استفاده از موضوعات تکراری برای پایان نامه
●        بروز بودن موضوع
●        استفاده از موضوعات قابل بحث و بررسی

مشاوره دانشجو در مورد پروپوزال

پروپوزال پیش نویس طرح تحقیقی توجیهی است که بر مبنای علاقمندی و پ‍ژوهش های فرد متقاضی و مبتنی بر فرضیه های علمی و استنتاجات تحقیقاتی باشد و بر این اصل دانشجو می تواند شاخه تحقیقی و میزان سابقه فعالیت قبلی و نتایج حاصله را اعلام نماید.
تهیه پروپوزال مناسب از موضوع انتخابی یکی از مراحل مهم تهیه پایان نامه می باشد به همین خاطر گروه پژوهشی پژوهنده با داشتن اساتید و داوران مجرب در این زمینه به دانشجویان کمک می کند تا موضوعاتی با شرایط مناسب را انتخاب کنند و بعد از گرفتن تأییدیه موضوع از استاد راهنما نگارش پروپوزال را شروع کند.

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

یک شروع خوب برای آغاز یک پژوهش، یک سوال خوب برای تحقیق کردن است. درحالی که این مطلب کاملا بدیهی به نظر می رسد اما متاسفانه اغلب دانشجویان حتی تا روز دفاع پایان نامه دقیقا نمی دانند سوال آنها چه بوده و چه مسئله ای باید حل شود! اشکالاتی که بیشتر دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در انتخاب موضوع و سوالی که باید در نتیجه تحقیق به آن پاسخ دهند مرتکب می شوند، این است که سوال تحقیق خود را به درستی انتخاب نمی کنند.

در این بخش عموما دو هدف دنبال می‌شود

– استفاده از ظرفیت‌های موجود برای حمایت از پروژه‌های دانشگاهی (پروژه کارشناسی ارشد و دکتری) یا شخصی
لازم به ذکر است در این قسمت به هیچ عنوان انجام کل پروژه‌های دانشگاهی (پروژه کارشناسی ارشد و دکتری)  یا شخصی افراد قابل قبول نمی‌باشد و هدف تنها رفع ایرادات و کمک برای حل مشکلاتی است که افراد به دلیل تجربه کمتر یا عدم آشنایی با برخی از قسمت‌های لازم برای پیشبرد کار با آن برخورد می‌کنند.
–  انجام پروژه‌های صنعتی
در این قسمت، هدف اخذ RFPها یا انجام پروژه‌هایی با اهداف صنعتی است که مخاطب معمولا شرکت‌ها، موسسات و مجموعه‌های تجاری می باشد.
 در صورتی که فعالیت مورد نظر شما در یکی از این دو بخش قرار می‌گیرد خواهشمند است از طریق صفحه درخواست مشاوره، درخواست خود را مطرح فرمایید تا اسرع وقت تماس حاصل شود.